Provádíme elektro revize spotřebičů a nářadí.Povinnosti provádět pravidelné revize elektrických spotřebičů se můžou vztahovat i na Vás!

Jsou revize spotřebičů povinné?

Každý, kdo ke svému podnikání používá elektrický spotřebič, má vědět o povinnosti provádět kontroly a revize na těchto spotřebičích. Podle normy ČSN 33 1600 ed.2 se provádí kontroly a revize nepřipevněných el. spotřebičů během užívání, ale také po každé provedené opravě. Revize spotřebičů může provádět pouze revizní technik. Pozor, tato norma se nevztahuje na elektrické spotřebiče, které jsou součástí pevného rozvodu, zdravotnické elektrické přístroje, elektrická zařízení do prostoru s nebezpečím výbuchu, strojní zařízení či elektrická technické zařízení používaná při hornické činnosti.

Revize spotřebičů smí dělat pouze revizní technik.

Revize elektrického nářadí

Mezi elektro nářadí můžeme zařadit elektrické vrtačky, vrtací a sekací kladiva, brusky, pilky, přenosná světla, nůžky, míchadla, stříkací pistole, závitořezy, leštičky a další podobného charakteru.

Revize elektro spotřebičů

elektrická zařízení informační techniky: počítače, monitory, projektory, tiskárny, kopírky, skenery, routery a další kancelářská technika

elektrické spotřebiče pro domácnost: chladničky, žehličky, vařiče, varné konvice, kávovary, myčky, vysavače mikrovlnné trouby, opékače topinek

přístroje spotřební elektroniky: radiopřijímače, audio systémy, televize, DVD přehrávače

ostatní elektrické spotřebiče podobného charakteru: topidla, ventilátory, nabíječky