Provádíme elektro revize spotřebičů a nářadí.Povinnosti provádět pravidelné revize elektrických spotřebičů se můžou vztahovat i na Vás!

Jsou revize spotřebičů povinné?

Každý, kdo ve svém zaměstnání nebo ke svému podnikání používá elektrický spotřebič , by ji měl vědět o povinnosti provádět kontroly a revize. Nejen vědět, ale hlavně se jí řídit. Podle České technické normy s označením ČSN 33 1600 ed.2. se provádí revize a kontroly nepřipevněných elektrických spotřebičů, během používání i revize po každé provedené opravě spotřebiče. Pozor, tato norma se nevztahuje na elektrické spotřebiče, které jsou součástí pevného rozvodu, zdravotnické elektrické přístroje, elektrická zařízení do prostorů s nebezpečím výbuchů, strojní zařízení, svářečky a elektrická technická zařízení používaná při hornické činnosti!

Revize spotřebičů smí dělat pouze revizní technik.

Revize elektrického nářadí

Mezi elektro nářadí můžeme zařadit elektrické vrtačky,vrtací a sekací kladiva, brusky, pilky, přenosné světla, nůžky, míchadla, stříkací pistole, závitořezy, leštičky a další podobného charakteruMezi elektro nářadí můžeme zařadit elektrické vrtačky,vrtací a sekací kladiva, brusky, pilky, přenosné světla, nůžky, míchadla, stříkací pistole, závitořezy, leštičky a další podobného charakteru.

Revize elektro spotřebičů

elektrická zařízení informační techniky: počítače, monitory, projektory, tiskárny, kopírky, skenery, routery a další kancelářská technika

elektrické spotřebiče pro domácnost:chladničky, žehličky, vařiče, varné konvice, kávovary, myčky, vysavače mikrovlnné trouby, opékače topinek

přístroje spotřební elektroniky: radiopřijímače, audio systémy, televize, DVD přehrávače

ostatní elektrické spotřebiče podobného charakteru:topidla, ventilátory, nabíječky